لمینت کیسه و گونی چیست ؟
لمینت چیست؟
آذر 5, 1397
کیسه گونی پلی پروپیلن چیست؟
پلی پروپیلن چیست؟
آذر 5, 1397
گونی عدل بندی چیست؟

کارخانه کیسه بافی و گونی بافی سپاهان کیسه تولید کننده و فروشنده رول گونی عدل بندی با مناسبترین قیمت در اصفهان

عدل بندی چیست؟

عدل-بندی1

عدل بندی چیست و نکات مهم آن

زمانی که تنوع بسته بندی ویا اینکه محتویات بسته ها مغایر و یا مختلف باشند، ارائه لیست عدل بندی به گمرک ضروری می باشد. در غیراینصورت گمرک مکلف است کلیه بسته ها را باز نموده و بازرسی نماید.
Packing List معمولاً توسط فروشنده و یا فرستنده کالا تهیه می گردد لیکن شرکت های تخصصی نیز وجود دارند که به امر بسته بندی کالا مبادرت نموده و فهرستی از محتویات بسته ها و نوع بسته ها را تهیه می نمایند.
زمانی که کالا یکنواخت، یعنی بسته بندی کالا از نظر ظاهر و محتویات یکسان باشند و این موضوع در فاکتور فروش کالا نیز به صراحت قید شده باشد و یا اینکه کالا به صورت باز و قابل رؤیت وارد و به گمرک اظهار شود نیازی به ارائه لیست عدل بندی نمی باشد.

اطلاعاتی که در متن فهرست عدل بندی (Packing List) درج می شود عبارت اند از:

عدل-بندی-4
  • تعداد بسته
  • تعداد ارقام هربسته
  • نوع بسته بندی
  • اندازه کالا
  • وزن خالص و ناخالص
  • مشخصات سفارش و فاکتور
  • و……..

فهرست عدل بندی کالا از جمله اسنادی است که در ارزیابی دقیق کالا توسط مأموران گمرکی بسیار اهمیت دارد.

نکات مهم عدل بندی

عدل-بندی-2

1- هنگام ثبت اطلاعات در اظهارنامه به انتخاب واحد کالا توجه کرده و نوع واحد کالا را متناسب با ماهیت کالای اظهاری و اطلاعات موجود در پکینگ لیست انتخاب نمایید.
2- شماره بسته را متناسب با شماره درج شده بر روی هر بسته وارد نمایید.در صورتی که بسته ها فاقد شماره می باشند شماره های پیشفرض را برای بسته ها انتخاب نمایید. برای مثال 1 یا 2 یا3 ….
3- هر ردیف از عدلبندی به تفکیک کانتینر،تعرفه و شناسه ارزش وارد می گردد.

4- حاصلضرب فیلد “تعداد واحد کالا” در تعداد بسته های فیلد ” شمار بسته” در هر ردیف از عدلبندی، نشان دهنده ی تعداد واحد کالای عدلبندی شده در همان ردیف می باشد.

عدل-بندی-3

5- در صورتی که بسته ها به صورت سری و مشابه هم می باشند به صورت یکجا در یک ردیف از عدلبندی وارد می شوند برای مثال بسته ها با شماره های 50-1. در این مواقع تعداد واحد کالا را برابر تعداد کالای موجود در یکی از بسته ها وارد می نماییم .به عنوان مثال اگر در 50 بسته مشابه 150 واحد کالا قرار داشته باشد آنگاه باید در فیلد تعداد واحد کالا عدد3 وارد گردد که حاصلضرب 3*50 تعداد واحد کالای آن ردیف از عدلبندی رامشخص نماید.

6- در صورتی که در فیلد “شماره بسته” فقط یک شماره وارد گردد،مثلا 128،آنگاه در فیلد “تعداد واحد کالا” تعداد کالای موجود در بسته شماره 128 را وارد نمایید. در این صورت اگر در این بسته23 واحد کالا موجود باشد تعداد واحد کالای موجود در آن ردیف از عدلبندی برابر می شود با 1*23 یعنی 23 عدد.

7- حاصل جمع تعداد بسته های وارد شده در ردیف های مختلف عدلبندی که دارای یک کد تعرفه می باشند باید برابر با تعداد بسته های درج شده در باکس 31 (باکس تعداد بسته)،مربوط به آن ردیف کالا در فرم اظهارنامه باشد..

عدل-بندی-5

8- حاصل جمع تعداد واحد کالاها در ردیف های مختلف عدلبندی(که از حاصل ضرب فیلد” تعداد واحدکالا” در تعدادبسته وارد شده در فیلد”شماره بسته” محاسبه می گردد) که دارای یک کد تعرفه می باشند باید برابر با تعداد واحد کالای درج شده در باکس 41(باکس تعداد واحد کالا) ،مربوط به آن ردیف کالا در فرم اظهارنامه باشد.

9- در مورد بارهای فله ،برای مثال غلات که به صورت کیسه های مشابه می باشند تعداد واحد کالا در فرم اظهار نامه را بر حسب وزن واردنمایید. به طور کلی برای تعرفه هایی با واحد کیلوگرم، شماره بسته در فرم عدلبندی را به صورت سری وارد کرده و فیلد تعداد واحد کالا را نیز برابر حاصل تقسیم وزن بار بر تعداد کیسه ها وارد نمایید.

نکات مهم وزن ناخالص بسته ها در فرم عدلبندی

عدل-بندی-6

در هر ردیف از عدلبندی،وزن ناخالص بسته ای که در فیلد”شماره بسته” وارد کرده اید را وارد نمایید.

در ردیفی از عدلبندی که بسته های مشابه را به صورت سری وارد کرده اید(مثلا ۵۵-۱۱) وزن ناخالص یکی از بسته ها را در فیلد”وزن ناخالص هر بسته” وارد نمایید.

حاصلضرب فیلد “وزن ناخالص هر بسته” در تعداد بسته های فیلد ” شمار بسته” نشان دهنده ی وزن ناخالص بسته های عدلبندی شده در آن ردیف می باشد.

حاصل‌جمع وزن ناخالص بسته های عدلبندی شده ی هر کانتینر در فرم عدلبندی باید با وزن ناخالص آن کانتینر در بارنامه مطابقت نماید.

شرکت سپاهان کیسه یکی از تولیدکنندگان گونی و رولهای تک لا جهت عدل بندی در صنایع مختلف مانند حمل و نقل ، لوازم ساختمان ، تولید الیاف پارچه های رنگ شده ، انواع ورق های پلی کربنات و محافظت از محصولاتی که نباید خش داشته باشند است

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش از بخش تماس با اقدام بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!