انواع گونی و پاکت های صنعتی
انواع گونی و پاکت های صنعتی
خرداد 11, 1399
کیسه گونی سه خط پسته
کیسه گونی سه خط پسته
خرداد 11, 1399
گاست کیسه و گونی چیست؟

سپاهان کیسه تولید کننده و فروشنده انواع کیسه و گونی پلاستیکی کاست دار ( گاست دار)

گاست گونی چیست؟

پاکت-گاست-دار2

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که مفهوم گاست یا گست در گونی به چه معناست و یا چه کاربردی دارد ، درواقع مفهوم گاست در صنعت کیسه بافی به این معناست که اگر گونی به شکل مکعب مستطیل در نظر گرفته شود دارای 3 وجه شامل عرض ، طول و ارتفاع می باشد بنابراین با اضافه کردن گاست به کناره های کیسه این گونی دارای ارتفاع می شود که گاست یا گست گفته می شود و با اضافه کردن گاست به گونی آن را شبیه به پاکت می کند .

توجه داشته باشید که گاست دار کردن گونی به هیچ عنوان در ظرفیت یا حجم گونی تأثیری ندارد و تنها مزیت آن تأثیرش بر زیبایی ظاهری کیسه و همچنین چیدمان منظم گونی ها بر روی هم می باشد و علاوه بر این با توجه به اینکه امکان چاپ در گاست وجود دارد در زمانیکه کیسه های پرشده روی هم قرار می گیرند به گونه ای که پشت و روی آن قابل دیدن نیست ، چاپ گاست مشخص می باشد .

پاکت-گاست-دار3

نکته مهم دیگری که می بایست به آن اشاره کنیم این است که گونی ساده یا گونی معمولی به هیچ عنوان قابلیت گاست شدن ندارد و فقط کیسه های لمینت دار ، انواع پاکت های کامپوزیت و کیسه های پلی اتیلن و … امکان اجرای گست بر روی آن ها میسر می باشد .

پاکت-گاست-دار1

توجه داشته باشید که هر کیسه یا گونی دارای یک عرض و طول و ارتفاع می باشد که در کیسه های گاست دار همانطور که گفته شد قسمت ارتفاع آن را گاست گویند که غالبا سایز استاندارد در بازار برای گاست 10 سانتی متر می باشد یعنی در گونی گاست دار با سایز استاندارد 80 * 50 در واقع سایز آن 80 * 40 * 10 در نظر گرفته می شود که عبارتست از 10 سانتی متر ارتفاع (گست) ، 40 سانتی متر عرض یا رخ کیسه و 80 سانتی متر طول .

پاکت-گاست-دار4

روش گاست کردن در گونی به این صورت است که رول گونی لمینت شده که به صورت لوله ای یا گردبافت می باشد به دستگاه گاست هدایت می شود و با توجه به عرض رول و درخواست سفارش دهنده سایز گاست تنظیم می شود که غالباً برای کیسه های با گاست 10 سامنتی متر ، از هر طرف رو و پشت کیسه ، 5 سانتی متر تا خوردگی یا گاست ایجاد می شود . سپس رول های گاست شده جهت تولید کیسه به قسمت برش و دوخت هدایت می شوند تا عملیات تکمیل کیسه صورت بگیرد و در نهایت کیسه های گاست دار یا گست دار برش داده و دوخت شده آماده تحویل به مشتری می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!