کیسه گونی لمینت

این نوع از گونی های تولیدی شرکت سپاهان کیسه متشکل از 2لایه می باشد که لایه داخلی بافت گونی و لایه خارجی از جنس پلی اتیلن می باشد، گونی لمینت نسبت به گونی های معمولی از ظاهر وکیفیت چاپ بهتری برخوردارند.
گونی لمینت برخلاف گونی های معمولی در برابر رطوبت و ریزش بار بسیار مقاوم می باشد.درضمن این نوع از گونی های تولیدی شرکت در رنگ های متنوع قابل تولید می باشد.

لمینت چیست؟

لمینت (کیسه لمینت) لایه محافظ پوششی می باشد که بر روی پارچه مورد استفاده جهت تولید جمبوبگ و انوع گونی ها (کیسه لمینت) داده می شود و به هنگام دوخت کیسه ، سطح لمینت شده در داخل کیسه قرار گرفته و مانع نفوذ رطوبت داخل کیسه گونی می گردد.

توجه داشته باشید که لمینت (کیسه لمینت) موجب ممانعت نسبی از نفوذ رطوبت می شود و به هیچ عنوان گونی (کیسه لمینیت) را ضد آب نمی سازد. در صورتی که ممانعت از رطوبت بیشتر مد نظر باشد معمولا استفاده از لایه پلی اتیلن ( نایلون )داخلی گونی (کیسه لمینت) توصیه می شود ، هرچند که این لایه پلی اتیلن (کیسه لمینت) محافظ نیز، کیسه و محتویات را ۱۰۰% در برابر رطوبت محافظت نمی نماید.

تفاوت بین استفاده از لمینت (کیسه لمینت) و لایه پلی اتیلن ( نایلون ) در این است که تا چه حدی عدم نفوذ رطوبت اهمیت دارد. در هر حال بایستی توجه نمایید که گونی ها (کیسه لمینت) در حالت استاندارد ، ضد آب نیستند.

مشخصات فنی کیسه گونی لمینت (ضد آب):

کیسه های پلی پروپیلن لمینت ویژگی های نظیر ، دو لایه بودن ، مقاومت کششی و فشاری بالا ضد رطوبت ، نور و بو و تنوع رنگ و قابلیت چاپ 4 رنگ تصویر را دارند و همچنین با برش سرد و گاست تولید می گردند.
عرض کیسه گونی لمینت از 25 سانتی متر تا 2/20 متر (دو لایه) و طول آن بنا به سفارش مشتری تعیین می گردد.رنگ کیسه گونی لمینت بنا به سفارش مشتری تولید می گرد. وزن این گونی ها نیز از 60 تا 220 گرم در هر متر مربع متغییر است.مواد تشکیل دهنده کیسه گونی لمینت ، پلی اتیلن (P.E) + پلی پروپیلن (P.P) ضد آب هستند.

حداقل سفارش کیسه گونی لمینت بنا به سفارش مشتری است.

موارد کاربرد کیسه گونی لمینت :

 • بسته بندی محصولات دامی و خوراکی ( انواع محصولات مکمل غذایی و دارویی دام و طیور )
 • بسته بندی انواع خشکبار، حبوبات، بذرهای کشاورزی، ادویه جات و …
 • بسته بندی مواد پودری ( انواع شیر خشک، پودر پنیر، آرد سوخاری و…)
 • بسته بندی مواد گرانولی (مستربچ و …)
 • بسته بندی انواع رنگهای پودری
 • بسته بندی انواع مواد معدنی
 • خوراک دام و طیور و آبزیان
 • مواد معدنی
 • انواع بذر و محصولات کشاورزی
 • مواد شیمیایی
 • مواد غذایی و …

کیسه دولایه (لایه نایلون دوزی شده)

این کیسه ها همانند کیسه های یک سرباز ته دوخت می باشد. بااین تفاوت که دارای یک لایه داخلی ازجنس نایلون میباشد قسمت انتهایی کیسه در بیشتر موارد بنا به درخواست خریدار سر دوزی نیز انجام شده و دو لایه در قسمت بالای کیسه نیز به هم متصل میگردد این نوع کیسه ها با توجه به لایه نایلونی اضافه شده در داخل کیسه ضمن محافظت محتویات کیسه از عوامل بیرونی همچون رطوبت ، موجب استحکام بالاتر کیسه و ممانعت از هر گونه احتمال ریزش محتویات کیسه می گردد فلذا جهت بسته بندی شکر ، کود شیمیایی و محصولات پتروشیمی که در آن ماده پر شونده می بایستی از رطوبت مصون باشد بکار می رود.

جنس لایه بیرونی پلی پروپیلن PP و جنس لایه داخلی پلی اتیلن PE می باشد. انواع نایلن داخل این مدل گونی شامل لب دوزی شده ، گونی لب دوزی و ته دوزی شده ، لب دوزی ته گونی دو لایه برگردان ، لب دوزی شده با ته دوزی نایلون و لایه گذاری بدون دوخت است و در صنایع مختلف که نیاز است رطوبت به داخل کیسه و گونی نفوذ نکند همچنین رطوبت محصول داخل گونی هم به بیرون نرسد ، استفاده می گردد.

گونی فشرده ضد آب و آفتاب

این نوع گونی ها از عرض 1 متر الی 4/20 سانتی متر و با طول متغیر و بنا به سفارش مشتری تولید می شوند. گونی فشرده ضد آب و آفتاب در رنگهای سفید ، طوسی ، گرافت ، راه راه و بنا به درخواست مشتری تولید می گردند.وزن گونی فشرده ضد آب و آفتاب از متر مربعی 130 گرم تا 250 گرم متغییر است .مواد تشکیل دهنده این گونی پلی پرو پیلن (P.P) و پلی اتیلن (PE)بوده وضد آب و آفتاب نیز می باشند.

گونی ضد آب و آفتاب خارجی

عرض این گونی ها از 4 متر تا 12 متر وطول آن نیز از 40 متر تا 75 متر (متناسب به عرض رول درخواستی) می باشد.گونی ضد آب و آفتاب خارجی در رنگهای آبی، نقره ای، نارنجی، مشکی، سبز و سفید موجود است . وزن این گونی ها از 130 گرم متر تا 200 گرم متر مربع متغییر است. مواد تشکیل دهنده  گونی ضد آب و آفتاب خارجی ، پلی اتیلن (P.E) + پلی پروپیلن (P.P)است و ضد آب و آفتاب است .