افزایش عرضه از سوی خودروسازان اقدام مثبتی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اطلاعات بیشتر

خبرگزاری فارس:عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اقدام سایپا در افزایش عرضه محصولات گفت: خودروسازان باید با افزایش عرضه با اقدامات برخی سودجویان در بازار مقابله کنند.

احمد مهدوی ابهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی فارس اظهار داشت:خودروسازان داخلی نباید خارج از ضوابط سازمان حمایت اقدام به افزایش قیمت یا کاهش عرضه کنند.

وی با بیان اینکه کاهش عرضه از سوی خودروسازان به امید افزایش قیمت در بازار تخلف بوده و سازمان حمایت با آن برخورد خواهد کرد، خاطرنشان کرد: البته خودروسازان داخلی به این سمت نخواهند رفت همان گونه که شرکت سایپا نیز با افزایش عرضه نشان داده که سعی در کنترل بازار دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: خودروسازان ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه را به نرخ مرجع تهیه کرده و رشد نرخ ارز تاثیری بر قیمت تمام شده تولید آن ها نداشته است.

مهدوی ابهری افزود: در خصوص مواد اولیه داخلی نیز خودروسازان مدارک خود در زمینه آنالیز قیمت تمام شده را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند که در صورت منطقی بودن درخواست ها مطمئناً با آن موافقت خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که بعید می دانیم خودروسازان داخلی با اقداماتی چون کاهش عرضه به دنبال افزایش قیمت ها در بازار باشند، تصریح کرد: البته مناسب است که تمام خودروسازان طرح های ویژه فروش را نیز برای افزایش عرضه پیش بینی کنند که شرکت سایپا نیز در این راستا گام برداشته است.

 

 

تماس با ما


Instagram