250 میلیون سهم ذوب آهن چهارشنبه در فرابورس عرضه می‌شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اطلاعات بیشتر

خبرگزاری فارس: در پی شکست عرضه اولیه 7 درصد سهم ذوب آهن در چهارشنبه جاری به دلیل قیمت گذاری گران هر سهم و سایر عوامل، سازمان خصوصی سازی چهارشنبه جاری با کاهش درصد عرضه ، اقدام به واگذاری 250 میلیون سهم احتمالا"با کاهش قیمت نسبت به 151 تومان می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس ،درپی شکست چهارشنبه گذشته سازمان خصوصی سازی در عرضه اولیه 7 درصد سهام شرکت مشمول اصل 44  ذوب آهن در بازار دوم فرابورس به دلیل قیمت گذاری گران و 151 تومانی هر سهم ، پرونده این شرکت زیانده در سازمان بورس و هیئت پذیرش اوراق بهادار فرابورس مطرح و مقرر شد بار دیگر سهام آن در چهارشنبه جاری عرضه اولیه شود.

در این رابطه ابوالقاسم شمس جامخانه معاون سازمان خصوصی سازی و حسن محمد تبار در گفت وگو با فارس اعلام کردند: طبق برنامه ریزی ، چهارشنبه جاری 19 بهمن، 250 میلیون سهم ذوب آهن که معادل 3.17 درصد از سهام کل شرکت است ، در بازار دوم فرابورس عرضه می شود.

شمسی جامخانه در رابطه با قیمت گذاری مجدد هر سهم این شرکت با سرمایه 786 میلیارد تومانی گفت: واقعیت این است که قیمت هر سهم با در نظر گرفتن همه شرایط و ویژگی های ذوب آهن باید جذاب باشد و این مورد مدنظر سازمان قرار دارد اما نباید به گونه ایی قیمت گذاری شود که بعدا" صبحت از گران یا ارزان فروشی شود.

محمدتبار هم تاکید کرد: هر قیمت هر سهم همه شرکت ها توسط طرف عرضه از جمله سازمان خصوصی سازی تعیین می شود ، ولی با توجه به تجربه هفته گذشته ، سازمان خصوصی سازی وضعیت طرف تقاضا را بررسی و سپس تصمیم به قیمت گذاری مناسبی خواهد کرد.

به گزارش فارس، سازمان خصوصی سازی در چهارشنبه گذشته تصمیم به عرضه بیش از 550 میلیون و 877 میلیون سهم ذوب آهن به قیمت 1512 ریال هر سهم کرد اما بسیاری از سرمایه گذاران با در نظر داشتن زیان 143 ریالی و زیان انباشته ۳۶۰ میلیارد تومانی و اعلام زیان انباشته ۶۴۸ میلیارد تومانی از سوی حسابرس (‌که معادل ۸۲ درصد سرمایه اسمی ۷۸۶ میلیارد تومانی بوده و می تواند باعت مشمول شدن ماده 141 قانون تجارت آن شود)، از خرید سهام این منصرف شدند تا حدود 400 میلیون سهم این شرکت روی زمین بماند.

برهمین اساس ، طبق مقررات معاملات سهام شرکت های تازه وارد در بورس و فرابورس ، باید حداقل 50 درصد سهام شرکت در همان روز عرضه به فروش برسد در غیر این صورت سهام معامله شده باطل می شود.به همین علت مدیریت بازار فرابورس با صدور اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد: در راستای اجرای مفاد ماده 55 دستورالعمل اجرایی معاملات در فرابورس ایران، کلیه معاملات انجام شده در نماد معاملاتی شرکت ذوب آهن اصفهان (ذوب1) ابطال شد.

بعد از این رویداد سید علی حسینی معاون سازمان بورس در گفت وگویی کوتاه با فارس در هفته گذشته ، از بررسی عرضه مجدد این شرکت در هفته جاری و ایرج اکبریه مشاور ایمیدرو هم از پیگیری این موضوع خبر دادند که درنهایت مقرر شد به جای 7درصد ، 3.17 درصد آن هم احتمالا"با کاهش قیمت نسبت به 151 تومان عرضه اولیه شود.

 

 

تماس با ما


Instagram